הסודות להשגת התפקיד שאתם רוצים בצה"ל

צו ראשון

על מנת להצליח להשיג את התפקיד שאתם רוצים בצה"ל עליכם להשקיע מאמצים רבים וגם שיהיה לכם מזל (או סיעתא דשמיא).

אז כיצד משפרים את המזל שלכם? בעזרת שימוש בכל האמצעים שיש לכם על מנת להשיג את התפקיד הנחשק בצבא.

דבר ראשון תצטרכו להשקיע כמה שיותר מאמצים בצו ראשון שם ייקבעו כל הנתונים שלכם בעיני צה"ל ולכן עליכם לעשות את המיטב שלכם. זה מתחיל בהכנה למבחנים בצו ראשון, בשיפור הפרופיל היכן שאפשר, בהצגת מוטיבציה לשירות בצה"ל ובלקיחת מקצועות לימוד רלונטים לתפקידים שאתם רוצים להיכנס אליהם.

לאחר שהצלחתם להשיג את הנתונים הטובים ביותר שיכולתם להשיג עליכם להכין להחליט לאן ברצונכם להגיע – מדריך שיסייע לכם לקבל החלטה נכונה ומושכלת תמצאו כאן.

יופי! החלטתם לאילו תפקידים אתם מנסים להתקבל, הגיע הרגע שבו אתם משגעים את כל העולם על מנת להגיע למקום הנכון.

קרציות

זה מתחיל בחיפוש דרכי יצירת קשר לגורמים שאתם מנסים להגיע אליהם, במידה ואינכם מצליחים להשיג אותם פנו ללשכות גיוס שיפנו אתכם למקומות הנדרשים. הצלחתם ליצור קשר, שילחו בקשות להתמיין ביחידות אלו דרך כל אמצעי תקשורת והתקשרו לאחר מכן על מנת לוודא שהבקשה הצליחה להגיע ליעדה, ואם לא הגיעה שובו ושלחו פעם נוספת – הראו נחישות.

שלחתם את בקשות המיונים, אבל מי אמר שישלחו לכם זימון?! הבקשה שלכם יושבת על ערימת דפים בגודל מילון אבן-שושן, אז כיצד תבלטו יותר מהאחרים? הבליטו תכונות ודברים רלוונטים שיש בכם הנוגעים לתפקיד שברצונכם להגיע אליו וכך תשפרו את סיכוי תפישת עיני בוחן הבקשות. הדגשת היתרונות שלכם יעזור לכם אבל אין מרכיב אשר יפתח לכם דלתות כמו עזרה של מקורבים.

קומבינות

כמה שזה נשמע רע אבל זאת המציאות. עזרה של אנשים שאתם מכירים היא זו שתצליח לפתוח לכם את הדלתות למקומות שאתם רוצים להגיע. תחשבו על זה לרגע, מה שקורה למישהו שנמצא ביחידה איכותית ושקשה להגיע אליה בד"כ – הוא ינסה להכניס את חבריו או מקורביו למקום וזאת בכדי שגם הם יוכלו להנות מהמקום הזה, דבר זה גם יעלה את ערכו בעיני סביבתו כאחד שיש לו יכולת לעזור ולסדר את חבריו. בדרך כלל זה שאתם לא מקבלים זימון זה לא בגלל שמזלזלים בכם אלא בגלל עומס ואדישות, אז לכן אתם צריכים מישהו מבפנים שיפקח את עיני המזמנים וכאן מתחיל הזמן שלכם להתעקש. התחילו מהסביבה הקרובה לכם, כלומר משפחה וחברים בררו איתם אם הם יכולים לעזור לכם בהשגת הזימון, אם המעגל הקרוב אינו מצליח – פנו למעגל היותר רחב עד שתצליחו למצוא מישהו שכן יוכל.

עליכם לזכור דבר אחד חשוב והוא שבדרך כלל הטובים ביותר מצליחים להגיע למקומות שאליהם הם ראויים, אבל גם אם אתם הטובים ביותר (וקל וחומר אם אינכם כאלה) אתם עדיין חייבים לעשות את כל המאמצים בכדי לשפר את הסיכויים שלכם.

מזל טוב! הצלחתם לעקוף את החלק הקשה! והוא לקבל את הזימון הנחשק, כעת הכינו את עצמכם ככל שניתן על מנת להגיע מוכנים לכל מטלה שיטילו עליכם, מכאן העניינים תלויים בעיקר ביכולות שלכם ובהתאמה שלכם לתפקיד.

הכינו תמיד תוכניות גיבוי למקרה שדברים לא ילכו כפי שצפיתם, חלק מהחיים זה אכזבות וכישלונות ורק כך תשיגו הצלחות (ככל שתחוו יותר אכזבות וכישלונות – כך תשיגו יותר הצלחות, כי פוטנציאל של כל כישלון הוא הצלחה).