אימות נתונים- תחנה ראשונה

תחנת אימות הנתונים זוהי התחנה הראשונה שתגיעו אליה בהגיעכם ללשכת הגיוס. תחנה זו מחולקת ל-3 תתי שלבים:

נתונים אישיים:

בתחנת אימות נתונים תצטרכו למסור פרטים אישיים על עצמיכם, וזאת על מנת שצה"ל יקבל פרטי התקשרות עימכם, וקבלת מידע בסיסי על המלש"ב(מועמד לשירות ביטחון), שלב זה אינו מוסיף ואינו גורע ולכן כדאי שתציגו את הנתונים כמו שהם וזאת על מנת שצה"ל יוכל ליצור איתכם קשר ולשלוח אליכם זימונים ומיונים בעתיד וכן להתאים לכם תפקיד שיתחשב במצבכם. נתונים אלו כוללים: שם פרטי, שם משפחה, תאריך לידה ותאריך עליה לארץ , מקום מגורים, מספר פלאפון ומספר טלפון, שמות ההורים, מס' אחים ואחיות ומס' החדרים, לאום ודת, מקצוע וכו'. ובנוסף ישאלו אתכם שאלות על המידע הנמצא במאגרי המידע במחשבים שלהם.

נתוני לימודים:

בשלב זה ישאלו אתכם לגבי ביה"ס בו אתם לומדים, אילו מגמות אתם מבצעים וכמה יחידות וכו'. חלק זה נקרא צה"ר (ציון השכלה ראשוני) ומשפיע על הקב"א שלכם בכ-15% ואם אתם בדרך לקבלת בגרות מלאה תקבלו ציון מקסימלי. תפקיד הצה"ר הינו לדרג את איכות ההשכלה של המלש"ב, והוא משמש לאיתור אוכלוסיה שזכאית להשלמת השכלה וכן לקבוע לאילו קורסים תוכלו לגשת.

רמת עברית:

סימול עברית המשקף את רמת הידע והשליטה של המלש"ב בשפה העברית. מבחן קטן בעברית שבוחן דיבור, קריאה וכתיבה.
מומלץ בחום ללמוד את המילים הנמצאות בתרגולים במערכת דפ"ר90, כיוון שישנו סיכוי גבוה שחלק מהמילים בתרגולים יופיעו בצו ראשון שלכם.

סרטון-אימות נתונים מאת יחידת מיטב

למידע נוסף בנוגע לבדיקה הרפואית לחצו כאן!